השאר פרטים ונחזור אליך בהקדםהילד מכור למסך? זה יכול להזיק לו

בשנים האחרונות הטכנולוגיה מהווה חלק מרכזי בחיינו ונדמה שהשתלטה גם על שעות הפנאי של הילדים. אולם לשעות הרבות שמבלים הילדים מול מסכים דיגיטליים, עשוי להיות מחיר כבד.

המסכים האלקטרוניים שיש לנו בבית, כמו הטלוויזיה, המחשב, הטאבלט והסמארטפון – כולם פולטים אור כחול בכמויות קטנות. אבל כמות הזמן שהילדים מבלים מול המסכים השונים חושפת את עיניהם לסיכונים שונים כמו פגיעה ברשתית העין. בנוסף האור הכחול מעכב את שחרור המלוטנין בגוף, שמסמן לגופינו שהגיע הזמן לישון. כך שכשהילדים אומרים שהם רוצים להמשיך לשחק במחשב כי הם עוד לא עייפים, מאוד יכול להיות שהגוף שלהם לא שחרר מספיק מלוטנין, בגלל השהייה מול המסך.

אז מה עושים? מצפים!

כיום ניתן למצוא בחנויות ציפויים להגנה מהאור הכחול המתאימים לטלפונים ניידים, טאבלטים ומסכי מחשב. הציפויים מסננים את האור הכחול הנפלט מהמכשירים, מבלי לפגוע באיכות התצוגה. חלקם אף משלבים ציפוי נגד שריטות או שברים.

ציפוי לסינון קרני האור הכחול אפשר לשלב גם במשקפי ראייה. הציפוי אינו פוגע בחדות ובאיכות הראייה ומאוד מומלץ על ידי אופטומטריסטים, במיוחד לאנשים שעובדים שעות רבות מול המחשב.

לאחר השימוש בציפוי חוסם אור כחול, אנשים מדווחים על הקלה משמעותית בעייפות העיניים ועל הרגשה נינוחה יותר בשהייה ממושכת מול מסכים. הציפוי אינו יקר וכדאי לבקשו מהאופטומטריסט בעת הזמנת המשקפים.

לתיאום בדיקת ראייה על ידי מומחה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדםחברה לשיווק דיגיטלי חברה לשיווק דיגיטלי